Zdrowie odczytane z paznokci

Często nie zwracamy wystarczającej uwagi na nasze paznokcie, a tymczasem możemy się z nich wiele dowiedzieć na temat naszego zdrowia. W zależności od kondycji płytki paznokciowej możemy zaobserwować wiele czynników, które mogą okazać się niepokojące. Dla przykładu, jeśli borykamy się z kruchymi i łamliwymi paznokciami, powinniśmy zwrócić uwagę na naszą dietę.

Najczęściej przyczyną tego jest niewystarczająca ilość poszczególnych witamin, takich jak A, D czy C. Częstym problemem wielu osób jest występowanie białawych plamek na paznokciach. W niektórych przypadkach jest to spowodowane np.

nieprawidłowo wykonanym manicure. Niekiedy przyczyną tego jest niewystarczająca podaż wapnia i cynku w diecie. Jeżeli na płytce paznokciowej występują bruzdy czy inne nierówności, może to oznaczać, że niewłaściwie wykonujemy manicure.

Czasami bruzdy mogą świadczyć o rozwoju grzybicy. W takim przypadku niezwłocznie powinniśmy skontaktować się z lekarzem rodzinnym. W leczeniu grzybicy niezbędne jest bowiem stosowanie leków.

ealergie.com.pl