Wygodna pościel, to dobry sen

Bardzo wiele osób cierpi na bezsenność. Po ciężkim, pełnym stresu i hałasu dniu kładziemy się do łóżka i nic. Okazuje się, że nic nie pomaga, ani liczenie baranów, ani olbrzymie zmęczenie, nie możemy po prostu zasnąć.

Wiele osób udaje się z tym do lekarza, ale są tez tacy, którzy zanim zdecydują się na leczenie starają się wykorzystywać domowe metody. Piją przed zaśnięciem melisę lub mleko z miodem, albo sprawiają, że miejsce, w którym śpią jest bardzo przyjemne. Pościele, jedwab, kora, flanela itd.

mają bowiem dla naszego snu olbrzymie znaczenie. To, jaką mamy pościel także wpływa na to jak i czy w ogóle śpimy. Warto mieć więc pościel przyjemną, miękką, taką, w której mamy ochotę się zatopić, przytulić do poduszki, naciągnąć na siebie kołdrę i zasnąć.

Gdy pościel jest twarda, nieprzyjemna, a także nawet brudna, wówczas także będziemy mieli problemy z zaśnięciem, bowiem wcale nie jest przyjemnie leżeć w takich warunkach. Zmieńmy więc pościel, zamieńmy ją na ładną i miękką, a nasz sen będzie lepszy.

www.workuta.pl