Tatuaż – pamiątka z więzienia

Tatuowanie ciał przez więźniów ma długą tradycję. W więziennym środowisku oglądając tatuaże inni więźniowie są w stanie określić, za co wyrok odsiaduje konkretny więzień, na ile został skazany, a także jaki ma charakter.

Więźniowie zaczęli się tatuować, by móc się ze sobą wzajemnie komunikować i wiedzieć o sobie rzeczy, o które czasami nie wolo było pytać. Większość tatuaży wykonuje się na twarzy lub na przedramionach więźniów.

www.budimat.pl Przewiewne suknie wieczorowe atłas pokrywa w całości

To dlatego, że właśnie te części ciała są zawsze odsłonięte i każdy może z nich czytać. Więzienne tatuaże są pełne symboli i tylko wtajemniczeni mogą je dobrze zrozumieć.

Istnieje też tendencja do różnego tatuowania w zależności od miejsca odsiadywania wyroku, dlatego też więźniowie z różnych ośrodków mogą o sobie odbierać fałszywe informacje. Jakie informacje mogą być zwarte w tatuażach? Np.

te odnośnie orientacji seksualnej więźnia, popełnionych przez niego przestępstw, czy tego, kiedy wyjdzie na wolność. Więźniowie, nawet po odbyciu wyroku, zazwyczaj noszą do końca życia swoje tatuaże, gdyż jest to dla ich część historii, mimo że niechlubnej, to jednak pamiętanej.

https://www.hitobuwie.pl/marki/steel.html