Składniki zawarte w środkach piorących i czyszczących

Zawsze środki piorące, a tak naprawdę zawarte w nich składniki, muszą spełniać jeszcze jedną funkcję, funkcję bardzo ważną.

Muszą być one bezpieczne dla człowieka.

Nie powinny podrażniać skóry, w żadnym wypadku nie mogą być toksyczne, a ich konstrukcja i zawartość nie może wywoływać uczuleń i alergii, gdyż taki czynnik przekreśli całkowicie ich pozycję na rynku i funkcjonalność.

Środki piorące, poza substancjami powierzchniowo czynnymi, będącymi tylko składową częścią ich całej struktury, zawierają także różnego rodzaju substancje, których celem jest na przykład zmiana twardości wody, czyli jej zmiękczenie, utrudniające i opóźniające ponowne osadzanie się na wypranej tkaninie brudu.

Wypełniacze i środki zapobiegające powstawaniu zbyt dużej ilości piany a także, co bardzo ważne, składniki zapobiegające powstawaniu korozji w pralkach to też elementy będące składowymi produktów piorących.

Nie można też zapomnieć o składnikach powodujących wydzielanie i pozostawianie na tkaninach miłego dla naszych nosów zapachu.

Bardzo ważnym i wręcz niezastąpionym, jest wybielacz, stosowany przede wszystkim w produktach służących do prania tkanin białych mających także działanie odplamiające.

ceny kostki brukowej