Rękawiczki nie tylko na zimę

Wiele kobiet skarży się na wysuszoną i zniszczoną skórę dłoni. Najczęstszym tego powodem jest częsty kontakt dłoni ze szkodliwymi substancjami, jak np. z detergentami. Ponadto w trakcie lata dochodzi kolejny czynnik, jak np. słońce, które działa wysuszająco.

Częste mycie rąk również nie służy poprawie wyglądu skóry. W jaki sposób zregenerować zatem skórę dłoni oraz paznokcie? Najbardziej znanym sposobem jest oczywiście wklepanie kremu odżywczego. Teoretycznie należałoby to robić po każdej wodnej kąpieli. W praktyce jednak nie zawsze mamy przy sobie krem do rąk. Ponadto po jego nałożeniu należałoby odczekać kilkanaście minut aż do jego całkowitego wchłonięcia.

Nie zawsze mamy jednak taką możliwość. Tymczasem istnieje prosty sposób na szybką i skuteczną regenerację dłoni i paznokci. W dodatku taki zabieg możemy przeprowadzić nocą. Przed zaśnięciem obficie nakremujmy nasze dłonie, nie zapominając o paznokciach, a następnie nałóżmy na dłonie bawełniane rękawiczki. Ciepło spowoduje, że wchłonie się więcej składników odżywczych i nawilżających.