Prostota w ogrodzie

Już od kilkunastu lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie społeczeństwa prostotą, wdziękiem i subtelnością, które zastąpiły blichtr, połysk i nadmiar. W dziedzinie dekoracji wnętrz przykładem doskonałym stał się styl skandynawski, który już od kilku lat święci tryumfy na rynku urządzania przestrzeni – także otwartych.

Zobacz jak założyć sukienkę, aby leżała na Tobie idealnie Bardzo wygodna sukienka komunijna z falbankami uszyta na zamówienie

Ogród jest miejscem, które służy najczęściej do relaksu. Skandynawska powściągliwość pozwala nam cieszyć dużą ilością wolnego miejsca oraz ogrodem mało wymagającym, a jednak pięknym i uroczym. Otoczenie domu pozostaje bardziej naturalne, niezagracone dużą ilością „ozdób” oraz niekłopotliwe w utrzymaniu. Główne cechy skandynawskiego ogródka to proste dróżki, jasność i pastele oraz drewniane mebli i dodatki. Alejki ułożone są najczęściej z szarej kostki, bez zawijasów i wzorów oraz otoczone maleńkimi kamyczkami w kolorze jaśniejszym lub ciemniejszym. Podstawowe barwy tworzą miłe dla oka, harmonijne zestawienie. Rośliny to głównie klomby iglaków, ozdobne trawy oraz wrzosy. Wszystko razem daj wrażenie przytulności i ciepła, ale wciąż pozostaje minimalistyczne i funkcjonalne.

www.frezy.biz.pl