Prostota stylu skandynawskiego

Podobno piękno tkwi w prostocie. Jest wiele przykładów na potwierdzenie tej tezy. W czystości, porządku i symetrii rzeczywiście czujemy się dobrze i bezpiecznie. A jak sprawić, aby prostota była nie tylko piękna, ale też praktyczna i nienudna? To wiedzą Skandynawowie.

Styl naszych północnych sąsiadów to wnętrza skromne i harmonijne, pomoże je wdrożyć https://agamajer.pl/. Dominuje w nich funkcjonalność, swoboda i wygoda, ponad którymi czuwa niezachwiana prostota i minimalizm. Przyjęta przez Skandynawów zasada „Im mniej tym więcej” sprawdza się doskonale już od wielu lat i nikomu się jeszcze nie znudziła. A to za sprawą dodatków, które wnętrzom dodają uroku i oryginalności. To one stanowią najważniejszy element dekoracyjny, choć same w sobie często są mało wykwintne. Scandi style łączy bowiem dążenie do bliskości z naturą ujawniające się w wyborze takich materiałów jak drewno, juta, wełna czy wiklina z industrialnymi elementami z metalu oraz postarzanymi dodatkami i dekoracjami.

Do tego dołączamy ciekawe tkaniny o wdzięcznych wzorach, symetrycznych nadrukach i przyjemnych w dotyku teksturach. Tak zaprojektowane wnętrza zachęcają do spędzania w nich czasu swoją przytulnością, jasnością i prostotą stylu.