Podział tkanin

Na polskim rynku dostępnych jest całe mnóstwo najróżniejszych rodzajów a także gatunków materiałów. Niektóre są bardzo oczywiste i każdemu znane, jest jednak część, która pomimo, iż różni się od siebie, dla laika jest trudno rozpoznawalna.

Przed zakupem warto zapoznać się z opisem danego rodzaju tkaniny tak, aby mogła ona w pełni sprostać naszym oczekiwaniom. doskonale pasując do wymyślonego wzoru czy kroju.

Nie chodzi tutaj tylko o deseń tkaniny, ale także, a może przede wszystkim o jej skład, grubość, splot, trwałość, rozciągliwość czy też przepuszczalność promieni słonecznych. Szukać musimy takich tkanin, których cechy są zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Podstawowym podziałem jest stworzenie grupy tkanin bawełnianych, lnianych, wełnianych, syntetycznych oraz sztucznych. W zakres każdej z tych grup wchodzą tkaniny o zupełnie odmiennym składzie, gdzie podstawową ich budowy jest określony element pochodzenia czy to roślinnego czy też zwierzęcego lub wytworzonego w sposób sztuczny przez człowieka.