Kokpit samolotowy

Kokpit to kabina samolotowa, która jest przeznaczona specjalnie dla całej załogi pilotów, którzy sterują lotem samolotu. To właśnie w kokpicie znajdują się wszystkie najważniejsze urządzenia służące do sterowania samolotem oraz pomagające w kontroli lotu. Kokpit musi być odpowiednio przystosowany do pracy, powinien być tak rozplanowany, aby piloci mogli sterować samolotem bez problemów, nie przeszkadzając sobie na wzajem. Każdy samolot rejsowy, powyżej 10 000 stóp, zgodnie z wymogami ICAO musi zachować tzw. kokpit sterylny.

Oznacza to, że w takim kokpicie nie ma prawa przebywać nikt inny, poza pilotami, nawet pozostali członkowie załogi np. stewardessy. Dopiero po przekroczeniu wysokości 10 000 stóp piloci mogą wpuścić do kokpitu pozostałych członków. W mniejszych samolotach zazwyczaj w kokpicie nie wmontowuje się dodatkowych miejsc dla innych członków załogi. Często natomiast w kokpity dobudowuje się wysuwane siedziska, z których mogą korzystać np.

cena kostki brukowej ceny kostki brukowej w jakiej cenie kostka brukowa do szkła specjalistyczne ssawki ssawki do szkła sprzedaż ssawek do szkła

stewardessy czy stewardzi.

www.toyactiv.pl