Jak wygląda zabieg przekłuwania?

Przekłuwanie ciała to zabieg, który w zależności od wybranego miejsca, trwa około kilku minut. Samo przekłucie ciała to moment, zaledwie kilka sekund, ale do zabiegu wlicza się także czas przygotowania skóry do nakłucia oraz potrzebnych narzędzi. Do wykonania przekłucia używa się specjalnych narzędzi, które koniecznie muszą być wcześniej wysterylizowane.

Potrzebna jest przede wszystkim igła wenflonowa oraz igła iniekcyjna. Kiedy piercer przeprowadzający zabieg ustali już z klientem, które miejsce będzie przekłute obejmuje je szczypcami i przebija igłą lub plastikową obwódką, jak w przypadku wenflonu, i wkłada w przebicie kolczyk. W salonach kosmetycznych zazwyczaj do przebijania używa się pistoletu, jednak nie jest to profesjonalne narzędzie, a stosować można je jedynie do przekuwania miękkich części, np.

uszu. Pistolety użyte to przekłucia innych części ciała mogą wywołać wiele komplikacji, gdyż nie są do tego przystosowane. Decydując się nawet na przebicie płatka uszu warto jest jednak wybrać przekłuwanie manualne.

www.mycharts.com.pl