Jak przyspieszyć wzrost paznokci?

Piękne, długie paznokcie są marzeniem niemal każdej kobiety, jednakże wiele z nich skarży się na nadmierną łamliwość płytki paznokciowej. Wzrost paznokcia uzależniony jest z kolei od innych czynników. Warto jednak poznać kilka trików, które wpływają na szybszy wzrost paznokcia.

Jednym z tych sposobów jest sok pomarańczowy. Niektórzy specjaliści uważają, że wystarczy namoczyć paznokcie w soku w pomarańczy, by cieszyć się przyspieszonym wzrostem paznokcia. Uważa się, że zawarta w pomarańczach witamina C oraz kwas foliowy poprawiają kondycję paznokcia, a tym samym wpływają na jego wzrost.

Kąpiel w soku z pomarańczy można stosować nawet kilka razy w tygodniu. Podobne właściwości wykazuje cytryna. Postępujemy z nią podobnie, jak w przypadku pomarańczy.

Kilkuminutowa kąpiel nie tylko wspaniale nawilży paznokcie, ale wpłynie również na ich wzrost. Jeśli jednak zależy nam na błyskawicznym wzroście paznokci, wówczas powinniśmy skorzystać z profesjonalnych zabiegów, oferowanych przez większość gabinetów kosmetycznych.