Fantazyjny tiul jako stołowa dekoracja

Na dekorację stołu, szczególnie podczas obchodów szczególnych świąt, składa się bardzo wiele elementów. Kwiaty czy świeczniki mają doskonale komponować się z serwetkami, które z kolei bez wątpienia mają idealnie pasować do używanej zastawy. Zwykle tak bardzo skupiamy się na tych drobiazgach, że zapominamy, iż stół z powodzeniem można udekorować również przy użyciu nieco większych elementów. W ostatnich latach prym wśród nich z pewnością wiedzie tiul. Jest to charakterystyczna, cieniutka i półprzezroczysta tkanina.

Współcześnie na rynku występuje niemal we wszystkich kolorach tęczy. Bez problemu można więc dopasować ją do swojego gustu oraz do okazji, na jaką przygotowujemy tę konkretną dekorację. Często pojawia się na komuniach oraz chrzcinach, a jej kolor w każdej z tych sytuacji zwykle dopasowany jest do płci dziecka, które tego dnia obchodzi swoje święto. Podobną praktykę można zauważyć także podczas urodzin małych dzieci. Wtedy to na stołach również królują róże i błękity.

Tiul doskonale dopasowuje się do tych okazji przede wszystkim ze względu na swoją delikatność. Warto jednak wiedzieć, że tiul jako dekoracja stołu sprawdzi się nie tylko podczas imprez dedykowanych dzieciom. Coraz częściej można zauważyć go również na weselach, gdzie kolorystyka w dużej mierze uzależniona jest od gustu państwa młodych. W niektórych przypadkach możemy go tutaj znaleźć nie tylko na stołach, ale również na krzesłach czy nawet suficie! Wykonanie dekoracji z tiulu jest nad wyraz proste. Wystarczy zaopatrzyć się z kilkumetrowy zwój materiału i fantazyjnie udrapować go na stole.

Kupując tkaninę, pamiętaj, że zwykle przyda ci się go o kilka metrów więcej, niż wynosi długość stołu. Jeśli kupisz za mało tiulu, będzie płasko spoczywał na stole, nie dając oczekiwanego efektu.

wkrętak imbus