Czy pościel trzeba koniecznie krochmalić?

Kiedyś nasze mamy nie wyobrażały sobie tego, żeby pościel prać w pralce i od razu ją używać. Zazwyczaj był to skomplikowany proces. Albo prano ją w pralce, a następnie wyciągano, specjalnie składano, żeby później oddać do krochmalenia i prasowania.

Taka równiutko złożona, specyficznie pachnąca pościel leżała sobie w szafie i była wyciągana, gdy robiono w domu sobotnie porządki. Przypomina to nam najczęściej dzieciństwo i kojarzy z błogimi, miłymi czasami. Pościele, jedwab, kora, flanela itd.

dziś są różne i zazwyczaj nie wymagają od nas krochmalenia. Pościel z kory czy z bawełny wrzucamy po prostu do pralki i nie zastanawiamy się nad tym specjalnie. Potem rozwieszamy ją w miarę równo, następnie składamy i wkładamy do szafy, a gdy przychodzi dzień zmiany pościeli po prostu ją powlekamy.

schody spiralne włoskie drzwi w poznaniu drzwi włoskie poznań gdzie w poznaniu włoskie drzwi

Nikt sobie nie wyobraża, żeby chodzić z taką pościelą do pralni, tudzież zanosić ją do krochmalenia. Zresztą nie wszyscy lubili taką wykrochmaloną pościel. Pościel z kory czy bawełny jest obecnie o wiele bardziej popularna.

Docieplanie budynków Toruń